Burak Yılmaz iyi performansının sonucunu da harika bir şekilde aldı

0 8

Burak Yılmaz Lille kulübü içerisinde göstermiş olduğu performanstan dolayı Fransa Ligi’ne damgasını vurmayı sürdürüyor. Deneyimli durumda bulunan futbolcu atmış olduğu goller sayesinde takımını zirve yarışı esnasında çok iddialı bir konuma getirmiş durumdayken söz konusu bu performansının meyvesini de almış oldu.

Fransa Ligue 1 ekipleri arasında yer alan Lille kulübünün formasını giymekte olan A Milli yıldızlarımızdan Burak Yılmaz, performansından dolayı adeta parmak ısırtmakta. Attmış olduğu goller ile takımının zirveye oynaması konusunda çok bir büyük pay sahibi olmuş bulunan tecrübeli santrfor, Lille kulübü içerisinde Aralık ayının futbolcusu seçilmiş oldu.

Sezon başlarken Beşiktaş Kulübünden Lille Kulübüne transferi gerçekleşen Burak Yılmaz, Fransa Ligue 1 içerisinde 16 tane maç esnasında 7 tane golün yanı sıra 4 tane asistlik performansından dolayı adeta göz kamaştırmış oldu. Türkiye’den ayrılıp Lille kulübüne transfer olmayla alakalı süreçten söz eden Burak Yılmaz, ‘Luis Campos’un, 35 yaşındayken bile üst düzeydeki bir lig içerisinde oynamamın gerekli olduğunu söylemesi beni ikna etme amacıyla yetti’ şeklindeki ifadelerine yer vermişti.

Fransız ekibi içerisinde bir hayalinin bulunduğunu da ifade eden yetenekli golcü, ‘Lille kulübü olarak, Ligue 1’in en iyi takımlarından bir tanesi konumundayız. Burda da bir hayalim mevcut ancak gerçekleşmeden sizle hiç bir şekilde paylaşmayacağım. Gerçekleşir ise ve bir tane röportaj daha yapmış olursak, umuyorum ki o zaman anlatmış olurum’ ifadeleriyle konuşma yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.