Bu önemli detaylarla spor yapmaya ikna olacaksınız

0 9

Sağlıklı bir yaşam sürme amacıyla spor şart! Spor yapıyor olmak hem zihnen hem ise bedenen sizleri çok fazla rahatlatacaktır. Amerika Birleşik Devletleri içerisinde lise öğrencilerinin üstünde yapılmış olan bir araştırmaya bakılırsa spor yapan öğrencilerin yapmayanlara bakıldığında daha dengeli beslenmiş oldukları ve şiddete daha az eğilimli oldukları tespit edilmiş.

Hastalıklardan korunmak için de spor yapmak çok önemlidir. Özellikle hareketsizlikten oluşan hastalıklar günümüzde çok fazla arttı. İngilterede yapılan bir araştırmaya göre otobüs şoförleri iki katlı otobüste bilet satışı yapanlara göre daha fazla kalp krizi geçiriyor.

Sporun hastalıklara yakalanma olasılığının yanında var olan hastalığınızı sporla yenebilir veya kendinizi rahatlatabilirsiz. Çağın hastalıklarından biri olan bel, boyun ağrısı özellikle beyaz yakalıların yakalanması kaçınılmaz bir hastalık haline geldi. Çünkü gün boyu masa başında çalışmak bel ağrısına sebep olurken, bilgisayar başında olmak boyun ağrısına sebep oluyor. Tabi bazen önlem almak yetmeyebiliyor. Spor gün boyu vücudunuzun hareketsiz kalmasını önlüyor ve eklemlerin hareketini sağlarken kan akışınızı da aynı zamanda hızlandırıyor.

Spor çok geniş bir alan ve kendinizi en iyi hissedeceğiniz sporu seçmeniz mümkün. Dans etmeyi sevenler zumba, açık alanda olmayı sevenler tenis, rahatlamayı ve doğa sevenler yoga gibi sporları tercih edebilir. Burada önemli olan nokta önce sağlıklı olmayı istemek. Daha sağlıklı günlere…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.