Borussia Dortmund kulübüne soğuk duş

0 19

Borussia Dortmund kulübüne kendi evi içerisinde soğuk bir duş! Borussia Dortmund Kulübü, konuk olarak ağırlamakta olduğu Stuttgart’a 5 – 1’lik skorla mağlup olmuş bulundu ve galibiyetle alakalı hasreti de üç maça çıkmış oldu.

Almanya Ligi olarak öne çıkan Bundesliga’nın 11. haftası içerisinde Borussia Dortmund kendi evinde Stuttgart Kulübüyle karşı karşıya gelmiş oldu. Signal Iduna Park içerisinde gerçekleşmiş olan söz konusu bu mücadeleyi Stuttgart Kulübü, karşılaşmış olduğu rakibine fark atarak tamamladı. Stuttgart Kulübüne galibiyeti getirmiş olan o goller, birincisi penaltıdan olmak üzre 26. dakika ile birlikte 53. dakikalar içerisinde Wamangituka’dan, 60. dakikaya gelindiğinde Forster’den, 64. dakikaya gelindiğinde Coulibaly ve son olarak 90+2. dakika içerisinde de Gonzalez’den gelmiş oldu. Dortmund’un tek bir sayısını ise 39. dakikaya gelindiğinde Amerika Birleşik Devletleri asıllı oyunculardan Reyna kaydetmiş oldu.

Söz konusu bu skorun sonrasında galibiyet hasreti üç maça kadar çıkmış olan Borussia Dortmund Kulübü, 19 puan ile birlikte Leipzig’in 5 puan, bir tane maçı eksik durumda bulunan Bayern Münih Kulübü’nün de 4 puan gerisine düşmüş oldu.
Deplasman içerisinde dört galibiyet ve de iki tane beraberlikli bir performansa ulaşmayı başaran Stuttgart Kulübü de 17 puana yükselmiş oldu.

Bundesliga’daki 12. hafta maçları kapsamında Dortmund deplasman içerisinde Werder Bremen Kulübüyle karşılaşacak durumdayken, Stuttgart Kulübü de kendi Union Berlin Kulübünü konuk etmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.