Beşiktaş’taki kriz devam ediyor

0 7

Beşiktaş Spor Kulübü’nün transfer etmiş olduğu Josef de Souza’yı eski takımlarından biri olan Al Ahli sözleşme fesihinin haksız olduğunu gerekçe göstererek geri çağırmış oldu. Brezilya asıllı futbolcunun lisansını daha halen çıkartmayı başaramayan Beşiktaş Spor Kulübü, geçici lisansla ilgili olarak FIFA’ya da başvuruda bulundu.

Beşiktaş Spor Kulübü’nün kadrosuna dahil etmiş olduğu Josef de Souza’nın eski takımlarından Al Ahli Brezilya asıllı oyuncuyu geri çağırmış oldu. Suudi Arabistan’da yer alan kulüp, 31 yaşında bulunan oyuncunun sözleşme ile alakalı fesihinin haksız bir durumda bulunduğunu da iddia etmekte. Brezilya asıllı olan futbolcu, maaşını tam olarak altı ay boyunca alamadığından dolayı Al Ahli adlı kulüple kontratını tek taraflı bir şekilde sona erdirmiş ve Beşiktaş Spor Kulübüyle 2 senelik sözleşme imzalamış idi.

Josef de Souza’nın lisansını halen çıkartamamış olan Beşiktaş Spor Kulübü, geçici lisansla ilgili olarak FIFA’ya başvuruda bulundu. Beşiktaş Spor Kulübü’nün yönetimi, Brezilya asıllı olan oyuncunun Al Ahli adlı klüple arasında yer alan anlaşmazlığın çözülmemesi durumunda ise Josef de Souza’yle yapılmış iki senelik anlaşmayı feshetme konusundaki bir hakka sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.