Beşiktaş’a koronavirüs şoku

0 4

Beşiktaş Spor kulübü içerisinde koronavirüs kabusu devam ediyor.Beşiktaş Spor Kulübü, son yapılmış olan COVID-19 testlerinin sonucunda beş tane futbolcuda pozitif bulguya rastlanmış olduğu açıklamasında bulundu. Beşiktaş Spor Kulübünde coronavirüse yakalanmış olan futbolcuların sayısı da 8’e yükselmiş oldu.

Kulüpten yapılmış olan açıklama ise şöyle; ‘Teknik heyetimizin yanı sıra futbolcularımız ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri içerisinde görevli bir durumdaki idari personelimize bugün Covid-19 PCR testi uygulaması yapılmıştır. Yapılmış olan testler sonucunda, bir tanesi çalışmalarını takımdan ayrı bir şekilde devam ettiren kadro dışında bulunan oyuncumuz olmak üzre toplamda üç tane futbolcumuzda pozitif bulguya rastlanmış durumdadır.

Öte yandan, milli maçlardan dolayı ülkelerinin milli takım kampları içerisinde yer almakta bulunan iki tane futbolcumuzun Covid-19 PCR testleri konusunda pozitif bulguya rastlanmış olduğu da tarafımıza bildirilmiş durumdadır. Tarama testleri pozitif bir şekilde sonuç vermiş olan futbolcularımızın; takiplerinin yanı sıra izolasyon ile birlikte tedavi süreçlerine alakalı protokoller kapsamında da başlanmıştır. Kulübümüz aracılığıyla yapılmış olan son iki tane tarama testinin yanında, milli takım kampları içerisinde yapılmış olan testler sonucunda Futbol Takımımızda Covid-19 pozitif teşhisi koyulmuş olan futbolcu sayısı sekiz taneye yükselmiş durumdadır.’

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.