Beşiktaş’a Covid-19 darbesi

0 37

Beşiktaş Spor Kulübü’nün futbol takımı içerisindeki koronavirüs vakalarının ardından, Kadın Basketbol Takımı içerisinde de pozitif vaka patlaması yaşanmakta. Takım içerisinde teknik kadronun yanı sıra sporcuların tamamı da koronavirüse yakalanmış durumda.

Beşiktaş HDI Sigorta Kadın Basketbol Takımı tam tamına 22 Mart Pazartesi gününde Elazığ deplasmanı ile birlikte sezonu kapatmış idi. Beşiktaş Spor Kulübü’nün Yönetimi, ardımızda bırakmış olduğumuz perşembe gününde ligin bitiminden dolayı takıma yemek vermiş oldu. Bu söz konusu yemeğin hemen sonrasında ise teknik heyetin yanı sıra oyuncular ile birlikte yöneticilerden bazılarında ve personelde koronavirüs belirtileri görülmeye başladı. Yemeğe katılım gerçekleştiren 20 kişinin koronavirüs testleri de pozitif çıkmış oldu.

Bu söz konusu gelişmeye üzülmüş olan, İstanbul ili içerisinde oteli yer alan Beşiktaş Kadın Basketbol takımından sorumlu yöneticilerden Serhan Çetinsaya sie Covid-19 testi pozitif çıkmış olan kişileri sahibi durumda bulunduğu otelde karantina altına aldırmış oldu.

Rahatsızlığı çok ağır geçirmekte olan Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Mehmet Kabaran’ın da tedavisine hastane içerisinde devam edilmekte. Gelişmeleri çok daha yakından takip etmiş olan Beşiktaş Spor Kulübü’nün Başkanı olarak görev yapan Ahmet Nur Çebi’nin hususla alakalı açıklama yapmamış olması da dikkat çekmekte.

Beşiktaş Spor Kulübü Yönetimi’nin bu söz konusu olumsuz gelişmenin hemen sonrasında kulüp içerisinde koronavirüsle alakalı olarak çok ciddi tedbirler almaya hazırlanmakta olduğu ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.