Beşiktaş ile Fenerbahçe derbisine 352. karşılaşma

0 14

Fenerbahçe Spor kulübü ile Beşiktaş Spor kulübü, 29 Kasım Pazar gününde yapacak oldukları Süper Lig maçı ile beraber 352. defa karşı karşıya gelmiş olacak.

Ülker Stadı içerisinde saatler 19.00’u gösterirken oynanacak derbi maçı esnasında sahaya çıkmış olacak Fenerbahçe Spor Kulübü ile Beşiktaş Spor Kulübü, tarihlerinde daha öncesinde de tam tamına 351 defa karşılaşmış oldu. İki ekibin arasında 28 Kasım 1924 tarihi içerisinde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 4 – 0’lık skor galibiyetiyle başlamış olan 96 senelik rekabette Fenerbahçe Spor Kulübü de, rakibinin karşısında galibiyetin yanı sıra gol sayısı açısından daha önde yer alıyor.

Geride kalmış olan maçlar içerisinde Fenerbahçe Spor Kulübü 133 tane, Beşiktaş Spor Kulübü ise 125 tane galibiyet almış oldu, 93 tane karşılaşma esnasında da taraflar birbirlerine üstünlük sağlamayı başaramadı. Rekabet içerisinde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün atmış olduğu 485 tane golüne, Beşiktaş Spor Kulübü de 443 tane golle karşılık vermiş oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü ile Beşiktaş Spor Kulübü, 1959 senesinden bu zamana kadar düzenlenmiş olan lig maçları içerisinde de 128 defa karşı karşıya gelmiş oldu.

Lig içerisinde geride kalmış olan müsabakalarda Fenerbahçe Spor Kulübü 47tane, Beşiktaş Spor Kulübü de 40 tane galibiyet almış oldu. Bu söz konusu iki takımın arasında yer alan 41 tane maçta beraberlikle sonuçlanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.