Beşiktaş adeta şampiyonluğa uçmakta

0 18

Süper Toto Süper Lig’deki 34. hafta içerisinde Beşiktaş Spor kulübü, deplasman içerisinde Erzurumspor Kulübü’nü 4 – 2’lik skorla mağlup etmiş oldu. Beşiktaş Spor Kulübü, arka arkaya ikinci galibiyetini alıp en yakının yer alan rakibi Fenerbahçe Spor Kulübü’yle puan farkını da 7’ye çıkartmış oldu. Beşiktaş Spor Kulübü, sezonun bitmesine sadece sekiz hafta kalmışken şampiyonluğun en güçlü favorilerinden bir tanesi konumunda yer alıyor.

Beşiktaş Spor Kulübü, BB Erzurumspor Kulübü’nü 4 – 2’lik skorla mağlup edip fazlasıyla kritik bir galibiyete de imzasını atmış oldu. Zirve noktasında en yakın rakiplerinden olan Fenerbahçe Spor Kulübü ile birlikte Galatasaray Spor Kulübü’yle puan farkını açmış olan Beşiktaş Spor Kulübü’nün şampiyonlukla alakalı yürüyüşü sağlam adımlarla devam ediyor.

Beşiktaş Spor Kulübü, 10. dakikalık zaman zarfında Cyle Larin’in atmış olduğu golle öne geçmiş oldu. 16. dakikaya gelindiğinde Leo Schwechlen kafa vuruşu ile beraber skoru eşitlemiş oldu. Oğuzhan Özyakup, kalecilerden Szumski’nin de hatasından dolayı 26. dakikaya gelindiğinde Beşiktaş Spor Kulübü’nü yine öne geçirmiş oldu. 39. dakikaya gelindiğinde Emrah Başsan’ın vuruşu esnasında hatayı bu defa Ersin Destanoğlu yapmış oldu ve Erzurumspor Kulübü de ikinci defa skoru eşitlemiş oldu. Beşiktaş Spor Kulübü’nün ikinci yarı esnasında 66. dakikaya gelindiğindeki ilk isabetli şutu sayesinde Rachid Ghezzal takımını maç esnasında üçüncü defa öne geçirmiş oldu. Gökhan Töre, 86. dakikaya gelindiğinde maçın skorunu belirlemiş olan golü atmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.