Başakşehir’de ayrılık çanları

0 7

Medipol Başakşehir kulübü içerisinde forma giymeye devam eden ve sezon bittiği zaman sözleşmesi biteceği bilinen 33 yaşında bulunan Hollanda asıllı yıldızlardan Eljero Elia, sözleşmeyi uzatmayacak olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

Medipol Başakşehir kulübünün Hollanda asıllı yıldızı Eljero Elia, takım içerisindeki geleceğinin yanı sıra corona virüsü gündemi konusunda Fox Sports’a özel açıklamalar gerçekleştirdi. Sezon bittiğinde sona erece olan sözleşmesiyle alakalı olarakta Elia; ”İlk 11 içerisinde oynadığım esnada aniden takımdan kesildim. Takım içerisindeki geleceğimle ilgili olarak konuşmak çok zor fakat her şeyin fazlasıyla kesin olduğunu söylemem mümkün. Yeni aslında bir sözleşmeye imza atmayı da istemiyorum. Çok daha yeni bir maceraya çıkmayı istiyorum. Futboldan keyif almış olduğum müddetçe, bunun tam olarak neresi olduğu da hiç bir şekilde önemli değil” şeklinde konuştu.

Corona virüsüyle alakalı salgına da değinmiş olan Hollanda asıllı futbolcu; ”Bu dönem içerisinde kendimi fazlasıyla formda tutmaya ve de ailemle zaman geçirmeye çalışmaktayım. Fakat söz konusu bu durumun fazlasıyla korkutucu olduğunu da söylemem mümkündür” ifadelerine yer verdi.

2017 senesinde 1.1 milyon euro tutarındaki bir ücretle Feyenoord kulübünden Medipol Başakşehir kulübüne transferi gerçekleşen Eljero Elia, bu ekipte çıkmış olduğu 80 tane karşılaşma içerisinde 10 tane golün yanı sıra 8 tane de asist kaydetmiş oldu.

.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.