Barcelona’da altı tane ayrılık

0 6

İspanya La Liga ekipleri arasında yer alan Barcelona Kulübü içerisinde devre arası olduğunda adeta ayrılık rüzgarı yaşanmış olacak. Hollanda asıllı teknik adam Ronald Koeman, yönetime özel bir raporunu sunmuş oldu ve altı tane ismi kadroda düşünmemekte olduğunu da iletmiş oldu.

Bu sezon içerisinde İspanya Ligi’ne talep ettiği başlangıcı yapmayı başaramayan fakat Şampiyonlar Ligi’ne ise üçte üçle giriş gerçekleştirmiş olan Barcelona’da değişim çok yakında başlayacak. Katalan ekibi içerisinde yer alan yönetim, Ocak ayı içerisinde teknik direktör görevinde bulunan Koeman’ın kadroda düşünmemekte olduğu oyuncularla yolları ayırma konusunda hazırlık yapıyor.

Sport Es tarafından yapılmış olan habere bakılırsa, Barcelona’nın Teknik Direktörü görevinde bulunan Koeman, yönetime kadro içerisinde düşünmemekte olduğu oyuncuların listesini vermiş oldu.

Barcelona’nın Teknik Direktörü görevinde bulunan Koeman, Umtiti’nin yanı sıra Junior Firpo ile birlikte Braithwaite, Matheus Fernandes, Riqui Puig ve Carles Alena’yla yola devam etmeyi hiç bir şekilde istememekte. Ocak ayı içerisinde bu 6 isme de veda edilmiş olacak.

Barcelona Kulübü’nün genç oyunculardan Carles Alena ile birlikte Puig haricinde farklı genç isimleri de kiralık bir şekilde gönderebilecek olduğu bilgisine ulaşıldı. Diğer taraftan as kadrodan ayrılmış olan oyuncu olup olmayacağı da bu süreç içerisindeki maaş indirim görüşmeleri esnasında netlik kazanmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.