Avrupa içerisinde büyük bir takas

0 16

Corona virüsünden dolayı gelirleri konusunda çok ciddi bir azalma yaşamış olan Barcelona Kulübü Neymar ile alakalı transferinden de hiç bir şekilde vazgeçmemekte. İspanyol asıllı dev; Messi ile birlikte Suarez ve de Neymar üçlüsünü tekrardan bir araya getirebilmek amacıyla Griezmann’ı takas esnasında kullanma kararı almış durumda.

La Liga ekiplerinden biri olarak öne çıkan Barcelona, önümüzdeki sezon Lionel Messi’nin yanı sıra Luis Suarez ve ayrıca Neymar üçlüsünü tekrardan bir araya getirme kararından hiç bir şekilde vazgeçmiyor. Corona virüsünün pandemisi sebebiyle gelirleri konusunda çok büyük bir düşüş yaşamış olan Barcelona, takasla alakalı formülünü de devreye almayı planlamakta.

İspanyol basını üzerinde yer alan Diario Sport’un yapmış olduğu habere bakılırsa mali problemlerle karşı karşıya kalmış olan Barcelona, Neymar transferiyle ilgili olarakta değişik arayışlara geçmiş oldu. Sezon sonunda Neymar’ı kadrosuna katma konusunda kararlı durumda bulunan Barcelona, Paris – Saint Germain kulübüne Antoine Griezmann ile alakalı takası da teklif ediyor olacak.

Katalanlar ise, FIFA’nın mevcut durumdaki transfer mevzuatında yer alan 17. maddedeyi kullanıp Neymar’ı tazminat aracılığıyla transfer etmeyi planlamaktaydı. Fakat Barcelona, dünya üzerinde yaşanmış olan en son gelişmelerin ardından Neymar transferi konusunda 180 milyon Euro tutarına denk gelmiş olan tazminat tutarını ödeme fikrinden de vazgeçmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.