Arsenal Mesut Özil’i gönderecek

0 5

Arsenal Kulübü içerisinde en son Avrupa Ligi kadrosuna dahil edilmemiş olan Türk asıllı Alman futbolculardan Mesut Özil’in sözleşmesinin feshedilecek olduğu bilgisine ulaşıldı.

İngiltere Premier Lig ekipleri arasında bulunan Arsenal kulübü içerisinde oynamakta olan Mesut Özil’in Ada macerası sona yaklaşmaya başladı. Arsenal Kulübü içerisinde en son Avrupa Ligi kadrosuna alınmamış olan yetenekli oyuncunun sözleşmesinin feshedilmesi amacıyla görüşmelere başlanmış olduğu da açık bir şekilde ifade edildi.

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde transfer ile alakalı pencerenin 29 Ekim tarihine kadar açık durumda bulunduğu ve bundan dolayı da sözleşme feshinin hemen sonrasında MLS adlı kulübe transferin gerçekleşebilecek olduğu da belirtilenler arasında yer alıyor..

İngiliz ekibi içerisinde bir senelik kontratı kalmış olan ve gözden tamamiyle düşmeye başlayan Mesut Özil’in kulübüne senelik olarak yirmi milyon Euro tutarına yakın bir maliyeti bulunmakta. Bu sezon içerisinde daha zaman alamamış olan Mesut Özil, Premier Lig içerisinde toplamda 184 tane maça çıkmış oldu ve 33 tane golün yanı sıra 58 tane asistlik performans sergilemiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.