Arsenal çok zor bir durumda

0 9

Premier Lig içerisinde oynamış olduğu son 10 tane maçın yalnızca 1 tanesini kazanmayı başarabilen Arsenal Kulübünde Chelsea derbisinden hemen önce teknik direktör görevinde bulunan Mikel Arteta, kara kara düşünmeye başlamış durumda. 15. sıra içerisinde yer alan Topçular, kötü durumdaki bu gidişe dur demeyi başaramazsa düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış olacak.

İngiltere Premier Lig ekipleri arasında yer alan Arsenal Kulübünün teknik direktörü görevinde bulunan Mikel Arteta, önümüzdeki hafta oynayacak oldukları maçların lig içerisinde kalmaları amacıyla çok kritik bir öneme sahip durumda bulunduğunu ifade etti. Lig içerisinde çıkmış oldukları son 10 tane maçta yalnızca 1 tane galibiyet elde edip tarihinin en kötü sezonlarından bir tanesini yaşamakta bulunan ve 15. sıra içerisinde yer almakta olan Arsenal kulübünün İspanyol asıllı teknik direktörü görevindeki Arteta, takımının bu sezon içerisindeki performansına yönelik İngiliz basın mensuplarına da değerlendirmeler gerçekleştirdi.

Kötü bir durumdaki gidişatla ilgili olarak bahane üretmeyecek olduğuna vurgu yapan 38 yaşında bulunan Arteta, ‘Maçları kaybetmeye başlamış olduğumuzdan bu yana durumun ciddiyetinin tamamen açık bir şekilde fakında bulunuyorum. Takımın bu hale gelmiş olması, sadece benim sorumluluğumdur. Ne olur ise olsun, takım olarak mücadeleyi hiç bir şekilde bırakmamalı ve bazı şeyleri değiştirebilme amacıyla da sahaya çıkmalıyız.’ ifadeleriyle konuşmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.