Alex çok büyük bir sürpriz yaptı

0 5

Fenerbahçe Spor Kulübü tarihinin efsane isimleri arasında yer almakta bulunan Alex de Souza, Sao Paulo’nun U20 adlı takımının başına geçmeye hazırlanmakta.

Brezilya ekipleri arasında yer alan Sao Paulo, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün unutulması zor isimleri arasında yer alan Alex de Souza’yı U20 adlı takımın başına geçirme amacıyla girişimlere başlamış oldu. Anlaşmanın resmiyet kazanacak olması halinde Brezilya asıllı olan yıldız, Nisan ayı içerisinde Sao Paulo U20 adlı takımın antrenörü olarak görev yapacak.

Şubat ayı içerisinde görevine son verilmiş olan teknik adam Orlando Ribeiro’nun yerine söz konusu takımın başına geçmeye hazırlanan Alex de Souza böylelikle teknik direktörlük ile alakalı kariyerine kendi ülkesinde başlamış bulunacak. Alex de Souza’nın bu görev içerisindeki yardımcılığını da Brezilya Futsal Milli Takımı’yla bir dünya şampiyonluğu yaşamış olan Paulo Cesar de Oliveira’nın yapması konusunda beklentiler var.

Süper Lig içerisinde 3 – 2’lik İttifak Holding Konyaspor mağlubiyetinin ardından teknik direktör görevinde bulunan Hamza Hamzaoğlu’yla karşılıklı bir şekilde görüşerek, anlaşmalı bir şekilde yollarını ayırmış olan Yeni Malatyaspor Kulübünde Alex de Souza adı gündeme gelmeye başlamıştı. Yönetim ilk olarak Okan Buruk ile birlikte Alex de Souza ve de Tayfun Korkut’la görüşmüş fakat olumlu bir şekilde sonuç çıkmamış idi. Okan Buruk ile birlikte Alex de Souza’nın bu sezonda takım çalıştırmayı düşünmemekte olduklarından dolayı kendilerine iletilmiş olan bu teklifi kabul etmemiş oldukları belirtilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.