Al Nasr’dan gelen teklifi veto etti

0 14

Galatasaray Spor Kulübüyle sözleşmesinin sona ermiş olmasının sonrasında ayrılan Yuto Nagatomo, İtalya Serie A’ya yükselmiş bulunan Benevento’dan teklif almış durumda.

İtalya Serie B içerisinde şampiyon olarak 2020/21 sezonu içerisinde Serie A’ya yükselerek mücadele etme konusunda bir hak kazanmış olan Benevento Kulübü, Yuto Nagatomo’ya transfer konusunda bir teklifte bulundu. TuttoSport içerisinde yer almış olan habere bakılırsa; şu zamana dek yalnızca Al Nasr kulübünden teklif almış bulunan ve Dubai’den kendisine gönderilen teklifi beklemeye alan Japon asıllı sol bek, Benevento Kulübünden gelen tekliften sonra rotasını değiştirmiş durumda.

Galatasaray Spor Kulübü’nden ayrıldıktan hemen sonrasında önceliği Avrupa veyahut Japonya olarak öne çıkan Nagatomo, Benevento Kulübünün yapmış olduğu tekliften sonra Al Nasr kulübünü veto etmiş durumda. Daha öncesinde Serie A konusunda da bir tecrübesi bulunmakta olan Yuto Nagatomo ve Benevento kulüplerinin arasında finansal pazarlıkların da başlamış olduğu ifade edildi.

Yuto Nagatomo’nun söz konusu bu tecrübesi, örnek durumdaki bir karakterinin bulunması ve takım içerisinde yer alan oyunculara yüksek bir seviyede liderlik yapabilecek durumda bulunması gibi sebeplerle Benevento Kulübü tarafınan istendiği bilgisi aktarıldı. İtalya içerisinde daha önce Cesena ile birlikte Inter formaları giymiş olan Yuto Nagatomo, 2018 senesinin Ocak yında Galatasaray Spor kulübüne transfer olmuştu. 33 yaşında bulunan Japon asıllı yıldız, Süper Lig içerisinde çıkmış olduğu 47 tane maçta iki tane gol atarak 9 tane asist yapmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.