Acun’un tek bir sözü ile takımın kaderi değişmiş durumda

0 8

Hollanda Ligi içerisinde 15. haftadaki mücadelede Fortuna Sittard, Heerenveen ile alakalı engeli de geçmesini bilmiş oldu. Fortuna Sittard, Acun Ilıcalı’nın kurmuş olduğu ‘Doğru hamlelerle birlikte üst sıralara doğru yükselmiş olacağız’ şeklindeki bir söz kullanmasından sonra beş haftadır devam eden bir yenilmezlik serisine ulaşmış oldu.

Hollanda Ligi içerisinde 15. haftadaki mücadelede Heerenveen kulübü ile birlikte Acun Ilıcalı’nın hissedarlarından bir tanesi olarak öne çıktığı Fortuna Sittard adlı kulüp kozlarını paylaşmış oldu. Abe Lenstra stadında gerçekleşmiş olan karşılaşma esnasında Fortuna Sittard kulübü, 3 – 1’lik bir skorla kazandırmış oldu. Fortuna adlı kulübe galibiyeti getirmiş olan golleri de dakikalar 20’yi gösterdiğinde Ben Rienstra’nın yanı sıra 24. dakika içerisinde George Cox ve 37. dakika içerisinde de Zian Flemming kaydetmiş oldu. Heerenveen’in atmış olduğu tek golünü ise 72. dakikada Henk Veerman atmış oldu.

Elde edilmiş olan bu sonucun hemen sonrasında, ilk 10 maç içerisinde hiç bir şekilde galibiyet alamamış olan Fortuna Sittard adlı kulüp, Acun Ilıcalı’nın kullanmış olduğu ‘Doğru hamlelerle daha üst sıralara doğru yükselmiş olacağız’ ifadelerine yer vermesinin sonrasında 4 tane galibiyet ve 1 tane de beraberlik ile birlikte 5 haftadır devam eden bir yenilmezlik serisi yakalamış oldu. 16 puan ile birlikte daha üst sıralara doğru ilerlemeyi sürdürdü. Ligin gelecek haftası içerisinde ise Fortuna Sittard adlı kulüp, Sparta Rotterdam kulübünün deplasmanına gitmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.