18 senenin sonrasında yenmeyi başardı

0 13

İngiltere Premier Lig’deki 23. haftası içerisinde Manchester City Kulübü, deplasmanda Liverpool Kulübünü 4 – 1’lık skorla yendi ve de 2003 senesinin ardından Anfield Road’daki ilk galibiyetini almış oldu. City söz konusu bu galibiyet ile birlikte, arka arkaya 14. resmi maçını kazanmış hale geldi.

İngiltere Premier Lig’deki 23. haftası içerisinde dev maç esnasında Manchester City Kulübü, deplasmanda Liverpool kulübüyle karşı karşıya gelmiş oldu. Anfield Road stadında oynanmış olan söz konusu bu mücadeleyi Manchester City Kulübü 4 – 1’lik bir skorla kazanmış oldu ve Liverpool kulübünde problemler fazlasıyla daha derin bir hal almış oldu.

Manchester City kulübüne galibiyeti getirmiş olan goller, 49. dakika ile birlikte 73. dakika içerisinde İlkay Gündoğan, 76. dakika içerisinde Sterling ile birlikte 83. dakika içerisinde de Foden’dan gelmiş oldu. Liverpool Kulübünün tek bir golünü ise 63. dakika içerisinde Muhammed Salah penaltıdan atmış oldu. Diğer taraftan İlkay Gündoğan, söz konusu maçın 37. dakikası içerisinde bir de penaltıdan faydalanamadı.

Bu söz konusu sonuç ile beraber arka arkaya 14. resmi maçını kazanmış olan Manchester City Kulübü, İngiltere içerisindeki en üst ligleri üzerinde yakalanmış olan en uzun seriyi de yakalamış oldu. (Preston Kulübü; Ocak 1982 senesi & Arsenal Kulübü; Kasım 1987 senesi).

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.